"Лудогорец" започна с победа защитата на титлата си

„Лудогорец“ започна с победа защитата на титлата си, след като постигна успех с 3:1 над вицешампионите от „Локомотив“ (Пловдив).

Кирил Десподов продължава да демонстрира невероятната си форма, като именно той бе с основна първата победа на шампионите на "Лаута" от три години насам.

Така “Лудорогец“ тръгна успешно по пътя към 11-ата поредна титла, взимайки едно от най-трудните гостувания за сезона.

По традиция „Локомотив“ отново се противопостави с всички сили и нямаше да е никак незаслужено, ако бе стигнал до точката, но голът на Кирил Десподов в 76-ата минута, само пет след появата му в игра, до голяма степен реши сблъсъка на "Лаута".

Двата отбора създадоха доста положения за гол, уцелиха по една греда, а и двамата вратари показаха класа с добри спасяване.

Още в самото Мавис Чибота пропусна сам срещу вратаря, Сантана уцели греда, а за домакините Парвиз Умарбаев пропусна от няколко метра разстояние.

След това Елвис Ману от гостите се отчете с два чисти пропуска.

Ману се реваншира в 41-ата минута, когато вече нямаше как да сбърка на празна врата.

Втората започна със силен натиск на “Локомотив“. Пловдивчани нападаха повече и в 67-ата минута напълно заслужено изравниха резултата.

Димитър Илиев показа, защо бе футболист №1 на България в последните две години, като пое топката и с чудесен удар от около 30 метра изравни резултата.

Валдас Дамбраускас реагира и вкара трима от основните си играчи в игра. Ключова се оказа ролята на Кирил Десподов, който пет минути по-късно с хубав удар в далечния ъгъл изведе „Лудогорец“ напред.

В следващите 15 минути Локомотив като по чудо не изравни. Пловдивчани нацелиха греда, а удар на Руан бе избит от голлинията.

В добавеното време Бърнард Текпетей излезе на удобна позиция и оформи крайното 3:1 в полза на "Лудогорец".