"Лудогорец" вкара пет на "Локомотив" (София)

"Лудогорец" разгроми "Локомотив" (София) с 5:0 в среща от петия кръг на Първа Лига. Разградчани излязоха с цели 10 промени от мача с "Малмьо", но това далеч не повлия на представянето им. Вандерсон (21), Доминик Янков (23), Жосуе Са (51), Мавис Чибота (59) и Каули (68) се разписаха за домакините, които не оставиха никакъв шанс на столичани.

Мавис Чибота вкара един гол и асистира за още три. След продължително отсъствие от терените Ихинио Марин се завърна за "Лудогорец". Той замени Кирил Десподов през второто полувреме.

Вандерсон откри резултата в 21-ата минута. Той получи пас от Чибота и с хубав диагонален удар се разписа.

Само минута по-късно резултатът вече бе 2:0, а Чибота се отчете с нова асистенция, този път към Доминик Янков.

Така завърши и първата част, в която разликата в полза на "Лудогорец" можеше да е далеч по-сериозна, докато "Локомотив" от своя страна рядко минаваше центъра.

Доминацията на домакините продължи и през втората част, когато паднаха нови три попадения.

Красив гол на Жозе Са в 58-ата минута, както и попадения на Мавис Чибота и тъкмо появилия се в игра Каули оформиха крайното 5:0.

С успеха "Лудогорец" остава с пълен актив след трите си мача в Първа Лига с 9 точки. Сега футболистите на Валдас Дамбраускас трябва да се подготвят за плейофа във вторник срещу "Малмьо" в Шампионската лига.

"Локомотив" (София) загуби за втори път през сезона, след като отстъпи и на "Берое" в първия кръг. Следващият съперник на тима е "Арда". Двубоят в Кърджали е на 27 август, петък.