„Лудогорец“ се наложи над „Ботев“ (Пловдив) с 3:0 в мач от четвъртия кръг от първата шестица. По този начин българският шампион увеличи преднината си на пет точки пред втория в класирането ЦСКА, който по-рано завърши 0:0 с „Левски“.

Първото попадение реализира Драгош Григоре в 37-ата минута от дузпа. В 45-ата минута влезлият като резерва Якуб Шверчок удвои. Полякът реализира за втори път в 89-ата минута.

В отбора на "орлите" след контузия се завърна стражът Пламен Илиев. Аут за двубоя бе Козмин Моци, който изтърпява наказание.

ЦСКА и „Лудогорец“ се цакат с евтини билети в битката за титлата

Борещите се до последно за титлата в Първа лига „Лудогорец“ и ЦСКА направиха сериозен жест към феновете си. Двата клуба ще се опитат да съберат максимално много подкрепа от запалянковците в последния кръг, който ще определи кой ще бъде шампион. Разликата между двата тима е само една точка. Заключителните сблъсъци ще се играят в петък по едно и също време – от 20 ч., като „Лудогорец“ приема „Черно море“, а ЦСКА е домакин на „Ботев“ (Пд).

Де Хеа не се разбра за нов договор, напуска „Юнайтед“

Титулярният вратар на „Манчестър Юнайтед“ Давид де Хеа е отхвърлил и последното предложение на "Червените дяволи" за нов контракт с клуба. Според "Сън" испанецът е дал да се разбере, че няма намерение да преподписва през това лято.

Кошмар в семейството на Касияс, съпругата му е с рак

Семейството на Икер Касияс преживява още един шок след инфаркта, който той получи по време на тренировка на “Порто” на 1 май. Съпругата на легендарния испански вратар - Сара Карбонеро, е била оперирана от злокачествен тумор на яйчниците. Самата тя обяви за случилото се чрез съобщение на официалния си профил в "Инстаграм".