“Лудогорец” се класира за четвърти път в своята история в елиминационната фаза на Лига Европа. “Орлите” продължават на 1/16-финалите на тазгодишното издание на надпреварата като втори в Група “Н”. В последния си мач от тази фаза българите завършиха 1:1 с “Ференцварош”.

Равенство устройваше разградчани, но те бяха на секунди от победа. Изпуснаха я в последната минута и все пак се класираха за следващата фаза като втори отбор в групата с осем точки, на три зад “Еспаньол”, който загуби в последната си среща с 0:1 от ЦСКА (Москва).

Възпитаниците на Станислав Генчев изиграха умно двубоя, но и имаха нужната доза късмет. Дузпа за съперника не бе отсъдена при 0:0 в първата част, а малко след това резултатът бе открит от Джоди Лукоки. Разградчани изиграха много добро второ полувреме и си заслужиха триумфа, а в последните секунди на мача Николай Сигневич оформи крайното 1:1.

В предишните си три участия в елиминациите „Лудогорец“ отпадаше от “Копенхаген” и “Милан” на 1/16-финал, както и от “Валенсия” на 1/8-финал.

След успеха собственикът на “Лудогорец“ Кирил Домусчиев си пожела „Манчестър Юнайтед“ за следващ противник на "орлите". "Това, че „Лудогорец“ отстрани „Ференцварош“, го оценявам като голямо постижение, подчерта босът. - Въпросът е какво имат те и къде сме ние. Унгарският футбол ще става все по-силен. Забележете и друго - Русия няма да има нито един свой представител в евротурнирите напролет, а България ще има. Като гледам предпочитанията за съперник на “Лудогорец”, и аз споделям мнението на играчите ни – искам голям отбор. Кога в Разград е идвал “Манчестър Юнайтед” или сходен клуб? Това ще е празник за града. Нека се подготвим зимата и се надявам да сме още по-силни за елиминациите", каза Домусчиев.

Междувременно „Лудогорец” се раздели с вратаря Хорхе Броун. Договорът на аржентинеца с шампионите бе прекратен по взаимно съгласие и той е свободен да си търси нов отбор. Броун дойде в Разград през лятото на 2017 г. от аржентинския “Колон”. За два сезона стражът записа 24 мача с екипа на „Лудогорец” в първенството, Купата на България и европейските клубни турнири.