"Лудогорец" ще играе в Европа и напролет

"Лудогорец" се класира за четвърти път в своята история в елиминационната фаза на Лига Европа. “Орлите” продължават към 1/16-финалите на тазгодишното издание на надпреварата като втори в Група “Н”.

В последния си мач от тази фаза българите завършиха 1:1 с унгарския "Ференцварош" и така финишират с 8 точки. Джоди Лукоки откри в средата на първата част, а в самия край на мача гостите стигнаха до изравняване чрез Николай Сигневич.

Като цяло срещата бе равностойна, като разградчани показаха, че са тимът с по-голям опит на европейската сцена, но в същото време трябва да бъдат доволни от развитието на двубоя, защото при резултат 0:0 съдията не отсъди дузпа за игра с ръка на Сисиньо в наказателното поле. По-късно пък унгарците удариха и греда.

Жребият за елиминационната фаза е в понеделник от 14 часа.