„Лудогорец“ се разправи с „Ботев“ (Враца) при дебюта на Върба

„Лудогорец“ разгроми с 6:0 „Ботев“ (Враца) на своя "Хювефарма Арена" в Разград. Така шампионите загряха по най-добрия начин за мача с „Интер“ от Лига Европа следващата седмица.

Головата фиеста бе официален дебют за чешкия треньор Павел Върба, както и за новото попълнение Кали Оливейра, който влезе като резерва.

По два гола в мача отбелязаха Марселиньо (8, 43) и Якуб Швиерчок (78, 82,) разписаха се още Клаудиу Кешеру (56) и Абел Анисе (64).

„Заслужено спечелихме днес. Този резултат е жесток за противника. От друга страна ще похваля моите играчи - играхме до последно атакуващ футбол и търсехме гола, коментира след мача Върба. - В четвъртък ни чака малко по-различен двубой, но един такъв резултат ще мотивира още повече футболистите за четвъртък. Чакаме този мач с нетърпение. „Интер“ се бори за титлата в Италия. Ще разчитаме на помощта на нашите фенове. Този мач ни дава възможност да покажем на какво сме способни. Видях това, което исках да видя - че създаваме положения и бяхме активни. Видях и доста пропуски. Доста ситуации не отиграхме както трябва, направихме и грешки. Срещу „Интер“ те ще бъдат наказани”, допълни чешкият специалист.