“Лудогорец“ разби „Царско село“ при повторния дебют на Любо Пенев

„Лудогорец“ разби с 4:0 „Царско село“ в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Срещата бе повторен дебют за Любослав Пенев начело на тима от Околовръстното, но той няма как да го запомни с добро.

Жосуе Са, Сотириу, Алекс Сантана и Кирил Десподов бяха точни за шампионите, а националът се запомни и със сдърпване с играчите на гостите Стеванович и Иван Бандаловски в края на първото полувреме.

Първите 45 минути не предложиха почти нищо интересно с изключение на въпросното меле в последните му секунди. Десподов дори налетя да рита Бандаловски, но и с намесата на Любо Пенев ситуацията се успокои.

След почивката "орлите" се развихриха. Първо Кирил Десподов центрира в наказателното поле от пряк свободен удар. Жосуе Са засече с глава на близката греда и прати топката в мрежата за 1:0. Малко след това Десподов пусна на Чибота, който стреля, Янко Георгиев изби, но Сотириу нямаше как да сгреши при добавката - 2:0.

В 78-ата минута Алекс Сантана прониза гостите, след като направи отлично двойно с Чибота, а крайното 4:0 оформи Десподов с отличен удар от средна дистанция.

„Лудогорец“ излезе начело в класирането с 21 точки от 8 мача. Толкова има и „Ботев“, но с два мача повече. „Царско село“ заема последното място с 6 точки.