Вратарят на националния отбор на България Пламен Илиев вече е футболист на „Лудогорец“. В петък ръководството на седемкратния шампион и „Астра“ (Гюргево) постигнаха договорка за трансфера, съобщават разградчани.

Илиев ще се присъедини към „Лудогорец“ в неделя (13 януари) на лагера в турския курорт Белек. Вратарят ще дебютира за новия си тим в първите контроли на шампиона в Турция, които започват на 15 януари с мач срещу румънския „Ботошани“.

Илиев е вторият нов футболист в „Лудогорец“ тази зима. През декември 2018 г. "орлите" привлякоха от „Рединг“ румънския национал Адриан Попа. „Лудогорец“ има договор и с халфа на „Ботев“ (Пд) Серкан Юсеин.

Пламен Илиев е роден на 30 ноември 1991 г. в Ботевград. Започва кариерата си във „Видима-Раковски“, след което играе в „Левски“ и румънските „Ботошани“ и „Астра“ (Гюргево). Илиев е основен вратар на представителния тим на България, като има мачове за младежкия отбор и юношеските формации.

Румънските медии твърдят, че „Лудогорец“ ще плати 150 000 евро на „Астра“, но информацията не е потвърдена от двата клуба.