„Лудогорец“ пречупи ЦСКА с 2:0

„Орлите“ дръпнаха със 7 точки след дербито на върха

Шампионът „Лудогорец“ спечели с 2:0 дербито на върха в Първа лига срещу преследвача ЦСКА. Първото попадение в Разград падна в 78-ата минута и бе дело на Сотириу от дузпа, а Чибота реши всичко с гол в последната минута.

След успеха „орлите“ дръпнаха със 7 точки аванс пред „червените“, които са и с мач по-малко. До края на календарната година двата тима ще се срещнат още веднъж – на 19 декември на стадион „Българска армия“. В дербито „Лудогорец“ беше без голяма част от основните си футболисти, като поради наказания и контузии извън групата останаха Вердон, Са, Текпетей, Недялков, Сантана и Вандерсон.

Най-сериозното положение през първата част бе пред вратата на домакините и дойде след перфектно изпълнение на пряк-свободен удар от страна на Греъм Кери, но вратарят на „Лудогорец“ Падт направи впечатляващо спасяване с плонж.

По-интересното на терена се случи през второто полувреме.

ЦСКА бе на косъм от вкарване на гол, след като Лам стреля към вратата и вратарят изби от голлинията. Малко по-късно отново гостите можеха да вкарат, но Йомов не подаде на останалия сам срещу вратаря Варела, а предпочете да играе индивидуално.

Така въпреки че ЦСКА имаше по-чистите положения, „Лудогорец“ нанесе своя удар. В 77-ата минута "Лудогорец" организира контраатака след изпълнене на корнер от "червените". Чибота получи пред наказателното поле на гостите, преодоля Мазику и Турицов, след което Бусато излезе и го фаулира, а съдията Георги Кабаков отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Сотириу, вкарал в долния десен ъгъл.

След попадението ЦСКА се опита да върне гола, но вместо това домакините решиха всичко с втори гол на Чибота в последната минута.