“Лудогорец” помечта пет минути, но пак загуби от “Интер” (ОБЗОР)
2

Отложиха гостуването на „орлите“ на „Арда“

“Лудогорец” загуби с 1:2 от “Интер” в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Така с общ резултат от 4:1 в полза на италианския гранд, европейското участие на разградчани през този сезон приключи. "Джузепе Меаца" остана напълно празен заради мерките срещу коронавирус в Италия. А това създаде доста тягостна обстановка, с 80 хиляди празни седалки.

Подобно на първия мач в Разград преди седмица, родният шампион не успя да окаже голяма съпротива на съперника си. “Интер” от своя страна отново излезе без голяма част от основните си играчи, но тотално контролираше цялата среща.

“Лудогорец” все пак имаше своите пет минути, в които сензацията бе възможна. Това бе краткият период от мача, в който българският тим водеше в резултата в Милано.

Каули Оливейра дада преднина на „орлите“ в средата на първата част, но „Интер” успя да обърне резултата още до почивката с попадения на Кристиано Бираги и Ромелу Лукаку.

Наставникът на “Лудогорец” Павел Върба си пожела нова среща с “Интер”, но в Шампионската лига.

"Мисля, че изиграхме един добър мач, поведохме в резултата, държахме се добре на терена, имахме възможности, заяви Върба в Милано. - Като цяло смятам, че изиграхме добър мач. “Интер” заслужено продължава напред, но ние играхме по-добре в сравнение с първия мач. Съжаляваме, че отпадаме от Лига Европа, но отпадаме от един от най-добрите отбори. Ще бъда щастлив, ако следващия сезон се срещнем в Шампионската лига", допълни Върба.

“Не е въпрос на късмет, направихме добро първо полувреме, но трябваше да сме концентрирани през цялото време. Щастлив съм, че вкарах гол на “Интер”, но сега ще насочим силите си на вътрешната сцена", отбеляза Каули Оливейра, който вкара почетното попадение за „орлите”.

Изпълнителният директор на “Лудогорец“ Ангел Петричев пък обяви, че се гордее с играчите, но класата на “Интер” си е казала думата.

"Като цяло направихме по-добър втори мач и имаше няколко минутки, в които започнахме да мечтаем, но за съжаление класата си каза думата, видяхте как се разви мача. Аз съм горд с футболистите,
искам да ги поздравя за цялостното им поведение, не само за представянето им в мача, но и за цялостния престой, благодаря им за дисциплината, за разбирането, горд съм с тях", коментира Петричев.

Междувременно срещата между “Арда” и “Лудогорец” беше отложена за 18 март. Причина за това е, че разградчани не са преминали вторите тестове за коронавирус, което трябва да се случи в понеделник. Ако те са отрицателни, мачът с “Левски” за Купата на България ще се играе по програма на 5 март.