"Лудогорец" победи "Берое" с 2:0 и се изкачи на първо място

"Лудогорец" се изкачи на първото място в Първа лига след домакински успех с 2:0 над досегашния лидер "Берое" в мач от 7-ия кръг на шампионата. Клаудиу Кешерю откри резултата в 18-ата минута, а в 23-ата Сисиньо удвои.

Мачът не мина без премеждия, тъй като към своя край той бе прекратен за цели 25 минути заради зловеща буря, порой и няколко токови удара.

Тимът на треньора Павел Върба показва все по-добро лице, след като стартира неубедително, загуби в първия ден от сезона навън от "Ботев" (Враца), а преди седмица бе надигран от ЦСКА и с малко късмет стигна до 2:2.

Домакините уж започнаха по-плахо и срещу "Берое", като по-удобните ситуации в първите минути на сблъсъка бяха в полза на старозагорци.

Те вкараха и топката в мрежата в 14-ата минута, но се оказа, че преди това има нарушение при единоборството за високата топка след центриране. Попадението бе правилно отменено от Ивайло Стоянов, съдията на мача.

В 18-ата минута Каули Оливейра направи елегантен пробив през трима съперници, поднесе топката на Клаудио Кешерю, а румънецът бе безпощаден с левия крак от дъгата на наказателното поле - 1:0.

Беройци пак тръгнаха в атака, за да опитат да отвърнат веднага на удара. Но светкавична контраатака само 5 минути след първия гол, ги попари. Страхотен пас на Доминик Янков изведе Сисиньо сам срещу вратаря Христиан Василев, а бразилецът не сбърка.

След почивката пороен дъжд и буря се настаниха над стадиона в Разград, като на моменти видимостта бе затруднена дори за хората на терена. Два пъти токови удара намаляваха силата на осветлението за по около минута в средата на полувремето, но мачът се доигра.

В края игрището бе толкова мокро, а дъждът толкова силен, че за футбол вече бе трудно да се говори.

В 80-ата минута Стоянов вече не издържа и прибра отборите в съблекалните, за да изчака нормализиране на ситуацията при светкавиците и гръмотевиците над терена, опасни и за здравето на играчи и съдии.

След подновяването нищо не се промени - в невъзможните условия, домакините взеха своето.

Те имат 16 точки на върха, колкото не може да събере нито един друг отбор в края на седмия кръг. "Локомотив" (Пд) или ЦСКА могат да имат по 15, ако някой от тях спечели мача помежду им в неделя.

"Арда" също може да е с 15 точки при успех във Варна над "Черно море". "Берое" остава с 14 след кръга.

Победата дойде в идеален момент и за самочувствие, преди в четвъртък "Лудогорец" да излезе в мача, който е най-важен за клуба през тази есен - гостуването на "Динамо" (Брест) в плейоф за място в групите на Лига Европа.

Друг позитивен момент е, че след близо 7 месеца, на вратата на тима се завърна и националният страж Пламен Илиев, който бе с тежка травма и операция.