“Лудогорец” разгроми с 6:0 вицешампиона на Казахстан “Кайрат” (Алмати) в третата си контрола от подготвителния лагер в Анталия. Това е втора победа за футболистите на треньора Павел Върба.

Два гола за българския шампион вкара Якуб Швиерчок, а по веднъж се разписаха Клаудиу Кешеру, Жоржиньо, Мавис Чибота и Димо Бакалов. “Лудогорец” имаше огромно игрово предимство и можеше да се поздрави с дори по-убедителна победа. Кешерю откри резултата още във втората минута след центриране отляво на Талеб Тауата. В 39-ата минута Тауата записа втората си асистенция в мача, подавайки към Жоржиньо, който покачи на 2:0. В средата на второто полувреме “Лудогорец” реализира четири гола в рамките на само десет минути между 66-ата и 76-ата. Швиерчок вкара за 3:0 след груба грешка в защитата на Кайрат, а две минути по-късно Мавис Чибота бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Димо Бакалов. Именно Бакалов вкара за 5:0 в 70-ата минута от нова дузпа, която този път бе свирена за нарушение срещу Станислав Манолев. С второто си попадение в мача в 76-ата минута Швиерчок оформи и крайното 6:0 в полза на “Лудогорец”.
Следващата проверка на "орлите" на турска земя е в събота, когато съперник ще бъде първенецът на Сърбия и участник в Шампионската лига “Цървена звезда”.

По темата: Лудогорец