„Лудогорец“ мина през „Мура“ и чака „Олимпиакос“ в Шампионската лига

„Лудогорец“ победи словенския първенец "Мура" с 3:1 в среща от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Първата среща завърши наравно 0:0 и така „орлите“ продължават участието си в турнира. В третия кръг българките шампиони ще играят срещу „Олимпиакос“.

Освен това „Лудогорец“ е вече ще е сигурен участник в групите на новия турнир - Лигата на конференциите. Това е така, защото дори и да отпаднат в следващия етап на ШЛ, “Орлите” отиват в плейофа на Лига Европа. Ако и там загубят и не успеят да влязат в групите, те продължават в директно в групите на Лигата на конференциите

Срещата започна по най-добрия начин за родния тим, който успя да отбележи гол още в четвъртата минута.

Началният натиск даде резултат и още при първата по-опасна атака, Пиерос Сотириу се разписа във вратата на словенския тим.

Този гол стъписа гостите, които продължиха да действат припряно и да допускат грешки. Веднага след попадението за „орлите”, Текпетей отправи нов удар към вратата на гостите, но този път вратарят на Мура внимаваше и спаси. Алекс Сантана също пробва късмета си малко по-късно, но изстрелът му бе неточен.

Макар и случайно в 24-ата минута, гостите нацелиха горната греда на вратата на „Лудогорец“. Това се случи след опит за центриране, което стражът на разградчани не прецени добре, а топката кацна на горната му греда.

В 63-ата минута гостите се върнаха в мача. Томи Хорват получи пас от Мандич и от около 10 метра прати топката във вратата.

10 минути преди края „Лудогорец“ стига до скъпоценен гол. С доза късмет и след рикошет, топката стигна до Каули, който подаде към Ману, а нападателят вкара в опразнената врата.

Минута преди края на редовното време Каули реши всичко в мача с трети гол във вратата на „Мура“.