„Лудогорец“ оглави класирането след разгром над ЦСКА 1948

Шампионът „Лудогорец“ разби ЦСКА 1948 с 3:0 в мач от втория кръг на Първи лига.

Треньорът на "орлите" Валдас Дамбраускас направи 10 промени в своя състав за мач от вътрешния шампионат в сравнение с двубоите в Европа. Титуляр бе единствено Бернард Текпетей, който започна и мача срещу „Мура“.

Преди срещата бяха връчени индивидуални награди на футболистите на „Лудогорец“ от анкетата "Футболист на футболистите". Клаудиу Кешеру получи приза на най-добър нападател, Антон Недялков за защитник, а Доминик Янков за най-добър млад футболист.

Първият гол м падна в последните секунди от добавеното време на първата част. Сисиньо центрира, а Бернард Текпетей отправи прехвърлящ удар с глава за 1:0.

Малко преди това се наложи принудителна смяна на вратаря на гостите Даниел Наумов, който бе ударен в главата и трябваше да бъде заменен от Димитър Тодоров.

В 65-ата минута влезлият като резерва две минути по-рано за своя дебют с екипа на "орлите" Дорин Ротариу получи топката в наказателното поле, напредна и я прати покрай Тодоров във вратата за 2:0.

Шампионите направиха разликата класическа в 73-ата минута, когато Ротариу намери с перфектен пас в наказателното поле Сисиньо, който върна към Елвис Ману и той се разписа от близка дистанция за 3:0.

Последните 20-ина минути се играха под проливен дъжд.

"Орлите" вече са с пълен актив от шест точки и вече мислят за битките с „Олимпиакос“ в Шампионската лига. "Червените" от своя страна записаха втора загуба след поражението с 2:4 от ЦСКА преди седмица.