0

„Лудогорец“ и „Волфсбергер“ завършиха наравно 3:3 в контрола, играна на турска земя. Това бе второ поредно равенство за „орлите“, които в предишната си проверка направиха 1:1 с „Висла“ (Краков).

Резултата откри Тай Барибо в 17-ата минута, а Дарио Визингер удвои след половин час игра. Елвис Ману върна едно попадение за „Лудогорец“ в 45-ата минута, но Диенг отново увеличи преднината от два гола в 72-ата минута. С точни изстрели на Игор Пластун (80) и Мавис Чибота (83) "Лудогорец“ изравни, спасявайки се от загуба. С две асистенции се отчете футболист номер на България за 2021 година Кирил Десподов, който се появи в игра през втората част.

Сред стартовите 11 на разградчани започнаха две от трите нови попълнения - Спас Делев и Жан Карначник,

а след двубоя новият треньор на „Лудогорец“ Анте Шимунджа призна, че все оше не е избистрил титулярния състав. "Видях и добри, и лоши неща, заяви Шимунджа. - През първото полувреме не работихме през цялото време като отбор и в резултат на това допуснахме попадения. В последните 15 минути успяхме да вкараме, защото играхме по-добре. Мисля, че второто полувреме беше по-добро за нас. Трябваше да бъдем агресивни. Знаем, че имаме някои проблеми, но не е нормално да не играем по начина, който искаме.

Вярваме, че ще започнем да действаме като тим и тогава нашата класа ще изпъкне. Изясняването на стартовата 11-орка е много труден процес. Имаме още четири двубоя, в които трябва да изчистим това. Всеки ще получи своите минути, за да може да опита да проправи своя път към стартовия състав", допълни спецът.