“Лудогорец“ нанесе първа загуба на „Ботев“ в Коматево

“Лудогорец“ победи „Ботев“ (Пловдив) с 3:1 като гост в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Домакините откриха рано резултата чрез попадение на Тодор Неделев (4), но в 24-ата минута Алекс Сантана възстанови равенството с красиво изпълнение.

Гостите успяха да направят пълен обрат след гол на Пиерос Сотириу в 55-ата минута, а половин час преди края на двубоя Дилан Мертенс получи втори жълт и съответно червен картон и остави „Ботев“ с човек по-малко. Точката на спора бе сложена от Жордан Икоко, който бе точен в заключителните минути на двубоя.

По този начин „Лудогорец“ нанесе първа загуба на „Ботев“ в Коматево от началото на сезона и увеличи аванса си на върха с четири точки пред ЦСКА. От своя страна "жълто-черните" са трети с 21 точки.