"Лудогорец" на практика се класира за плейофната фаза на Лига Европа, след като разби с 5:0 уелския първенец ТНС в първи мач от третия квалификационен кръг на надпреварата.

"Орлите” не оставиха никакви съмнения, че са значително по-класният тим, като нито за момент не изпусна инициативата в двубоя. Райън Харингтън си отбеляза автогол за откриване на резултата, а след това последователно се разписаха Мавис Чибота, Джоди Лукоки, Клаудиу Кешерю и Козмин Моци.

В Пловдив пък "Локомотив" (Пловдив) загуби от "Страсбург" с 0:1. Йосип Томашевич остави "смърфовете"с човек по-малко след червен картон в 10-ата минута, а в 11-ата Стефан Митрович откри резултата. Игра с ръка на Мартен в наказателното поле в 32-ата минута не бе санкционирана с дузпа за "Локо", а в 42-ата гол на Ален Ожболт бе отменен заради маркирана засада.

ЦСКА от своя страна остави битката за плейофите за Украйна, където ще има тежката мисия да острани "Зоря" след 1:1 на "Васил Левски". Резултата откри Евандро в 13-ата минута, а 45-ата гостите изравниха. Атака отляво завърши с прострелно центриране по земя, Албентоса се хвърли на шпагат да го спре. Защитникът на червените първо затисна топката с тялото си, но след това и с ръката, което се оказа достатъчно за съдията да даде дузпа. Тя бе реализирана от Юрченко с шут по земя в дясната част на вратата..