"Лудогорец" изпусна "Олимпиакос" в Пирея

Българският шампион „Лудогорец“ завърши наравно 1:1 при гостуването си на гръцкия“ Олимпиакос“ в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Така “орлите” взеха добър резултат и имат добри  шансове преди реванша в Разград.

Още в 3-ата минута „Олимпиакос“ направи бърза атака по лявото крило, завършила с подаване на Масурас в наказателното поле, където топката се отби в защитник на българите, а след това Кахлина спаси удар с глава от няколко метра.

Сотириу пропусна най-добрата възможност през първото полувреме, след като бе изведен зад защитата с прекрасне пас от Каули, но изстрелът му в 34-ата минута бе отбит от стража на „Олимпиакос“.

Две минути преди почивката Десподов изпълни фаул, но над вратата.

„Лудогорец“ поведе в 50-ата минута. Кирил Десподов този път успя при изпълнението си от пряк свободен удар, след като насочи топката в долния десен ъгъл на противниковата врата, като останаха и резерви към намесата на вратаря.

В 58-ата минута „Олимпиакос“ пропусна да изравни от чиста позиция. Ахмед Хасан стреля с глава сам срещу Кахлина, но хърватинът направи чудесно спасяване.

В 63-та минута. Бърнард Текпетей изстреля истински снаряд по посока вратата на гръцкия гранд, но Цолакис реагира добре и изби в ъглов удар.

Атаките към двете врати продъжаваха да следват една след друга. Кирил Десподов получи подаване по лявото крило и успя да намери Пиерос Сотириу в наказателното поле на домакините. Кипърецът си нагласи топката да стреля, но Усейну Ба се хвърли в краката му и успя да блокира изстрела.

Появилият се от пейката Агуибу Камара успя да изравни резултата в 87-та минута, когато топката попадна случайно в краката му след удар извън наказателното поле. Той си отвори коридор и стреля през човек, а Кахлина нямаше шанс да реагира - 1:1.

Добавеното време на двубоя дойде с отлично положение за "Лудогорец". Кирил Десподов се измъкна зад гърба на защитата, след което преодоля излезлия да го пресрещне Костас Цолакис, но крилото затвори ъгъла си и прати топката във външната част на мрежата.