"Лудогорец" изживя една от най-кошмарните евровечери в историята си. "Орлите" бяха разгормени с 0:6 от "Еспаньол" в четвъртия си мач от група "Н" на Лига Европа. Това е изравнен антирекорд за загуба на тима в Европа, след като през 2016 година той бе победен със същия резултат от "Арсенал" в Шампионската лига.

Българите на практика не дадоха никакъв отпор на съперника, след като срещата започна по изключителен неприятен начин и на почивката испанците водеха с 3:0, а тимът от Разград бе с двама души по-малко заради червени картони на Рафаел Форстър и Яцек Горалски. Всички попадения за испанците бяха дело на различни футболисти - Оскар Мелендо, Луис Лопес, Матиас Варгас, Виктор Кампусано, Адриан Педроса и Факундо Ферейра. Освен това домакините удариха и две греди, така че поражението можеше да бъде и по-тежко.

Въпрека това "Лудогорец" все още е в добра позиция да продължи напред към елиминациите. В момента играчите на Генчев продължават да са на втора позиция с шест точки, след като "Ференцварош" не успя да победи ЦСКА (Москава) - 0:0. Унгарците остават с пет точки на трета позиция, докато "Еспаньол" е лидер с 10. Руснаците пък взеха първата си точка.