ЦСКА и „Лудогорец“ завършиха 0:0 в дербито на 18-ия кръг на Първа лига, играно при доста мразовито време на стадион „Българска армия“.

Очакванията за зрелище и здрав сблъсък не се оправдаха, като на терена преобладаваше защитната игра, а нервите и нарушенията взеха превес над креативността. За целия мач шампионите дори не успяха да нанесат точен удар към вратата на „червените“.

Това бе четвърто поредно нулево равенство между двата отбора, което запази статуквото. „Лудогорец“ продължава да е начело в класирането със 7 точни преднина пред втория „Левски“, докато ЦСКА е 4-и, на 11 точки от лидера.

Гостите от Разград бяха направили доста промени в стартовия си състав, от който отсъстваха Лукоки, Марселиньо, Вандерсон, Сисиньо и Баджи, а на техните места влизат Икоко, Битон, Чибота, Моци и Дяков.

Срещата започна с минута бурни ръкопляскания в памет на легендарния български актьор Стефан Данаилов, а сектор "Г" издигна транспарант "Почивай в мир, Ламбо!".

Още през първото полувреме и двата отбора имаха сериозни претенции към отсъжданията на главния съдия Николай Йорданов. В 12-ата минута „орлите“ претендираха за дузпа, след като Албентоса удари топката с ръка при опит да попречи на Кешерю. Разградчани поискаха 11-метров наказателен удар, но съдията остана безмълвен.

В 33-ата минута дойде втората дискусионна ситуация. Али Соу изпревари Форстър при пас в дълбочина и защитникът го фаулира пред наказателното поле. Домакините поискаха директен червен картон, претендирайки, че нападателят е щял да излезе сам срещу вратаря, но Йорданов вдигна само жълт. При последвалия пряк свободен удар Тиаго стреля слабо и право в ръцете на вратаря Илиев.

През второто полувреме и двата отбора имаха по един страхотен шанс да отбележат. Първо такъв се откри пред „Лудогорец“ в 58-ата минута, когато Жордан Икоко не успя да уцели вратата на ЦСКА от непосредствена близост.

В 70-ата минути пък Пламен Илиев трябваше да се намесва решително след доброто изпълнение на фаул от Тиого, за да запази вратата си суха.

„Най-хубавото е, че запазихме преднината си, но като цяло мач не се получи. Може би ЦСКА имаха 1-2 удара към вратата ни повече, но добре е, че взехме и тук точка“, коментира вратарят на „Лудогорец“ Пламен Илиев, който бе избран за играч на мача.

„Труден мач, тежък сблъсък. Това беше среща, в която се гонеше резултат, нямаше много положение. Мисля, че в крайна сметка това е заслужено – двете нули. Не дадохме на „Лудогорец“ да стигнат по положение. Ние имахме две ситуации, които не реализирахме. Не успяхме да победим, но можехме да го направим. Искам да се извиня на феновете, че не спечелихме“, коментира треньорът на ЦСКА Милош Крушчич.