“Лудогорец“ без проблем е на 1/4-финал за Купата

„Лудогорец“ победи третодивизионния „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 3:1 в среща от 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Разградчани са поредният 1/4-финалист в турнира след „Локомотив“ (Пловдив), „Левски“ (София), „Славия“, „Берое“ и „Септември“.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 12-ата минута с попадение на Ихинио Марин (1:0). Минути преди края на първото полувреме Елвис Ману удвои и почти уби интригата в мача (2:0).

Гостите обаче показаха, че не са се предали и върнаха едно попадение в 59-ата минута и Георги Колев вкара с глава за 2:1. „Лудогорец“ натисна съперника и десет минути преди края стигна до трети гол, дело на Мануел Шоу, разписал се за 3:1.

В по-ранния мач днес втородивизионният „Септември“ (София) разгроми с 4:1 друг отбор от това ниво на родния футбол – „Етър“, на стадиона в "Драгалевци" и се класира за четвъртфиналите.

Стоян Стоичков откри резултата в 20-ата минута, а 15 по-късно Марио Илиевски удвои аванса на домакините. След почивката Айкут Рамадан вкара третото попадение, а в 66-ата минута Илиевски отбеляза второто си попадение в срещата.

Футболистът на „Септември“ Йоан Гаврилов остави своя отбор в намален състав, след като получи втори жълт картон в 74-ата минута. Николас Фемия отбеляза почетното попадение за гостите в добавеното време.

От 19:00 часа днес е мачът ЦСКА - „Арда“, след който ще бъде изтеглен жребият за следващата фаза пряко в ефира на „Диема спорт“.

Последната среща от този етап между „Левски“ (Крумовград) и „Монтана“ е отложена за 17 ноември (13:30 часа).