ЦСКА и „Лудогорец“ завършиха 1:1 пред 10 000 зрители на стадион „Българска армия“, с което шампионите запазиха аванса си от 6 точки пред „армейците“.

„Орлите“ откриха след попадение на Клаудиу Кешеру, който засече центриране на Лукоки от корнер в 29-ата минута, а Кирил Десподов изравни в 67-ата. Нестор Ел Маестро опита изненада с младия Валентин Антов за сметка на Тиаго на старта на двубоя и започна с трима полузащитници с

по-дефанзивни функции

Сред титулярите попадна и Кирил Десподов, който така и не успя да застраши вратата на „орлите“. В състава на „Лудогорец“ пък се завърна Джоди Лукоки, който пропусна предишните няколко мача на шампионите. Първото опасно положение бе пред вратата на „червените“. При него Кешеру центрира отляво, Жеферсон увисна и Лукоки стреля от воле, но в аут. В 36-ата минута Ренан спаси опасен шут на Джеси, а четири минути по-късно стражът на „Лудогорец“ отново се намеси добре, когато Чорбаджийски опита да вкара с шпагат след разбъркване от корнер. В 43-ата минута само късметът попречи на ЦСКА да изравни, когато изстер на Пинто профуча на сантиметри покрай дясната греда.
В началото на втората част „Лудогорец“ имаше претенции за дузпа, когато Кешеру падна след съприкосновение с Чорбаджийски, но реферът Николай

Йорданов остана безмълвен

Последваха силни минути на „орлите“, които организираха няколко много опасни атаки, но те не завършиха с точен удар. В 64-ата минута разградчани сбъркаха при изнасянето на топката, тя попадна в Десподов, който пусна с пета към Жеферсон. Последва центриране към резервата Али Соу, който стреля с глава, но в аут. Само три минути по-късно Манолев центрира към Десподов, който изравни за 1:1. В 82-ата минута Йорданов подмина нарушение на Лукоки срещу Десподов пред границата на наказателното поле. В 89-ата минута Сисиньо получи втори жълт и респективно червен картон за фаул срещу Десподов, а до края мача продължи с много нерви и без повече попадения.

Преди началото на мача привържениците на ЦСКА организираха протестно шествие, като се събраха пред старата сграда на БФС на ул. „Иван Асен II“, продължиха до „Орлов мост“, а след това преминаха по част от „Цариградско шосе“, блокирайки движението. Феновете издигнаха плакати срещу съдийството в родния шампионат. Протестът мина под надслов „Да спрем гаврата с ЦСКА”.

По темата: цска Лудогорец