Любомир Данов и Боряна Аршинкова спечелиха Купа „Левски“

Любомир Данов и Боряна Аршинкова спечелиха VIII младежки международен шахматен турнир Купа „Левски“ в Пресклуб „България“.

Надпреварата се проведе навръх честването на 183-годишнината от рождението на Васил Левски. Състезанието, което се организира от Спортен клуб по шахмат „Левски“ и БФ Шахмат 1928 с подкрепата на Столична община, бе първата шахматна проява в столицата след въвеждането на извънредното положение заради короновируса. Шампионът при младежите Любомир Данов (СКШ “Левски”) получи купа, златен медал и 200 лева, а след него се наредиха от Радослав Данов (СКШ “Левски“) и Георги Николаев (ШК ЦСКА).

При девойките първото място зае Боряна Аршинкова (ШК “Ан пасан“), със сребърния медал се окичи Мила Бъклова (ШК “Славия“), а трета е Добринка Тодорова (ШК ЦСКА). Останалите призьори бяха наградени с книгата на Николай Тодоров „Световни успехи на съвременния български шахмат“.