"Локомотив" (Пловдив) вгорчи шампионския купон на "Лудогорец"

"Лудогорец" ликува като шампион на България за десети пореден сезон, но празненствата на “орлите” бяха помрачени от "Локомотив" (Пловдив).

“Смърфовете” спечелиха гостуването си в Разград с 2:1 и така развалиха шампионския купон на домакините.

Разградчани завършиха и с двама души по-малко, след като Елвис Ману и Каули Оливейра бяха изгонени в рамките на 20 минути - между 61-ата и 81-ата.

Бърнард Текпетей вкара първия гол в мача след четвърт час игра. "Локо" се върна в мача почти веднага, след като Парвиз ЮУмарбаев центрира от фаул към Георги Минчев, а той с добре насочен удар с глава не остави шанс на Кристиян Кахлина - 1:1 в 18-ата минута.

В 32-ата минута голмайсторът Текпетей опита да изчисти топката, но ритна Димитър Илиев в наказателното поле и съдията отсъди дузпа.

Капитанът на гостите не остави шанс на Кахлина при изпълнението си и майсторски прати топката в ъгъла за пълен обрат и 2:1.

Ману бе изгонен след петнадесетина минути игра през второто полувреме заради опасно влизане срещу Пиргов, донесло му втори жълт картон.

Десет минути преди го последва и Каули, който удари лакът на Димитър Илиев при борба във въздуха и също получи втори жълт и съответно червен картон.