„Локомотив“ (Пловдив) с нова грешна стъпка

„Локомотив” (Пловдив) и „Арда“ завършиха 0:0 в мач от 18-ия кръг на Първа Лига. Домакините изиграха слаб мач, който ги оставя с 37 точки, на две от втория „Левски“. Кърджалии вече имат 26 точки и се върнаха на шестата позиция.

Преди почивката изцяло липсваха головите положения пред двете врати. Домакините започнаха по-активно второто полувреме. В 48-ата минута Бирсент Карагарен стреля силно, но неточно към вратата на съперника. Гостите отговориха с опасна атака пет минути по-късно, но Александър Георгиев прати топката в аут.

В 66-ата минути Спас Делев излезе сам срещу Мартин Луков, но вратарят на „Локомотив“ парира отправения към вратата му удар. Положението на "черно-белите" се усложни в 75-ата минута. Стивън Езе извърши грубо нарушение и получи втори жълт и червен картон. До края на двубоя и двата тима не показаха нищо съществено и си поделиха по една точка.

В друг мач от този кръг „Витоша” (Бистрица) и „Дунав” (Русе) завършиха 1:1. В 26-ата минута от пряк свободен удар Емил Гъргоров нацели гредата на Макенджиев. В 53-ата минути „Витоша” откри резултата с гол на Гъргоров от дузпа, след като Костадинов игра с ръка в наказателното поле на „Дунав“ след опит на Садула да центрира. Гостите изравниха с попадение на Стефан Христов в 66-ата минута. Малко след това домакините нацелиха втора греда. 12 минути преди края на мача „Витоша“ остана с човек по-малко след втори жълт картон на Гьонов. До края гостите не съумяха да се възползват от численото си предимство и срещата завърши 1:1.