„Локомотив“ (Пловдив) излъга „Ботев“ (Враца)

„Локомотив“ (Пловдив) постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на „Ботев“ (Враца) в среща от 15-ия кръг на Първа лига.

Така "смърфовете" записаха дубъл срещу своя съперник този сезон, но и вторият успех не дойде никак лесно.

Красив гол с глава на Георги Минчев в 27-ата минута се оказа единственият в срещата, а в края на мача Валери Домовчийски изпусна дузпа за домакините.

„Ботев“ може да съжалява, че записа трета поредна загуба в шампионата, тъй като заслужаваше поне равенство.

„Локо“ поведе след центриране от левия фланг с глава и удар на Георги Минчев. Секунди след гола Аласан Ндиайе бе на сантиметри да си вкара куриозен автогол за 0:2 след неразбирателство с Красимир Костов, но стражът се върна и спаси на гол линията. Момчил Цветанов също имаше шанс да вкара, но негов далечен удар бе спасен.

През второто полувреме „Ботев“ тръгна в атака и стигна до дузпа в 82-ата минута, когато Кристиан Гомис спря непозволено Даниел Генов. От бялата точка Валери Домовчийски стреля над вратата и лиши своите от заслужена точка.

Така "Локомотив" събра 30 точки и излезе на върха в класирането, като води с една на „Лудогорец“, който е с два мача по-малко. Врачани са осми с 15 точки.