“Локомотив“ (Пд) пречупи „Словачко“ в края

„Локомотив“ (Пловдив) победи чешкия „Словачко“ с 1:0 в двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, първи мач за "смърфовете" в Европа този сезон.

Единственото попадение в мача падна в 89-ата минута и бе дело на българския национал Петър Витанов, който разстреля стража Филип Нгуен. Преди това и двата отбора имаха достатъчно положения за гол, които не реализираха заради добрите намеси на вратарите.

С днешния успех „Локомотив“ направи важна крачка към следващия етап на турнира преди реванша в Чехия следващата седмица.

Интересен момент беляза мача в 75-ата минута, когато главният съдия Карим Абед се контузия и четвъртият рефер Ерик Ваталие трябваше да довърши мача.