"Локомотив" (Пд) повали "Лудогорец" на "Лаута"

С изключително сърцата игра "Локомотив" (Пд) се наложи с 3:2 над лидера "Лудогорец" на стадиона си в парк "Лаута" и завърза интригата в първенството.

Шампионите откриха в 17-а минута чрез Абел Анисе, но домакините стигнаха до обрат още до почивката. Първо в 41-а минута Момчил Цветанов изравни след асистенция на Бирсент Карагарен, а две минути по-късно Димитър Илиев с великолепно изпълнение прехвърли вратарят Ренан за 2:1. „Орлите“ успяха да стигнат до 2:2 в 53-а минута. Тогава за нарушение на Гомис срещу Текпетей реферът Чинков отсъди дузпа, реализирана безпроблемно от Клаудиу Кешерю. „Черно-белите“ не се примириха и в 60-а минута Лукас Масоеро уцали греда. Усилията на домакините бяха възнаградени 77-а минута. Тогава Малембана стреля от фаул, вратарят на гостите Ренан опита неумело да хване топката, но вместо това я отби към Лукас Салинас, който я прати в мрежата му за крайното 3:1.

„Това е тотално неприемливо да допуснем 3 попадения. Стартирахме добре. Успявахме да изолираме някои пространства. Всичко рухна в първата част. Всичко се срина заради пресата на Локомотив Пловдив. Твърде евтино губехме топката. Това ни струва страшно скъпо. Когато допуснеш 3 гола, е много трудно да спечелиш срещу когото и да е. Трябва да търсим грешките на тренировъчното игрище. Трудно е сега. Трябва да бъдем по-спокойни, когато сме поставени под преса. Може би действаме с някакви ментални обременености и не можем да намерим ритъма си. Не може да допускаме по 3 попадения. Трябва да намерим бързи решения. Да се погледнем в огледалото и да се запитаме къде сгрешихме“, недоволен бе треньорът на "Лудогорец" Валдас Дамбраускас.

Поражението бе второ за шампионите от началото на първенството. Първата бе в срещата от първи кръг на 8 август миналата година, когато „орлите“ паднаха с 1:3 в гостуването си на "Ботев" (Вр).