“Локомотив“ (Пд) отпадна от евротурнирите

“Локомотив“ (Пловдив) отпадна от европейските клубни турнири. “Смърфовете” загубиха с 2:4 реванша в Дания от местния „Копенхаген“ в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите и така с общ резултат 3:5 напускат надпреварата.

Димитър Илиев и Лукас Салинас бяха точни за българите, но това не бе достатъчно за краен успех, тъй като с голове на Кевин Дикс на два пъти, Пеп Биел и Мохамед Дарами домакините продължават напред.

Датският гранд започна устремно двубоя и натисна пловдивчани още от първите минути и рано можеше да поведе в резултата, но Пиргов се намеси решително. В 11-ата минута обаче очакваното се случи. Кевин Дикс с глава засече центриране от корнер и откри резултата. Натискът на „Копехаген“ продължи и след само 9 минути падна нов гол. Дарами получи отляво, справи се с Гомис, навлезе в наказателното поле и намери с успореден пас Дикс, който от два метра реализира - 2:0.

„Локомотив“ се върна в мача с 30-ата минута, когато Умарбаев центрира в наказателното поле, Крачун се извиси над всички и отправи удар с глава, който срещна горната греда. Топката попадна в Димитър Илиев, който стреля. Грабара и Кристиансен не се намесиха добре и топката се озова в мрежата.

Надеждата за "смърфовете" обаче угасна в 40-ата минута. Масираният натиск на домакините доведе до трети гол. Пеп Биел получи от Дарами отляво, навлезе навътре и от границата на наказателното поле отправи удар в долния ляв ъгъл за 3:1.

Още след подновяването на играта за втората част „Копехаген“ реализира четвърти гол. Дарами получи извеждащ пас в наказателното поле на „Локо“ и насочи топката в мрежата за 4:1.

В края на двубоя пловдивчани вкараха втори гол чрез Лукас Салинас, но той само направи загубата по-почетна.