“Локо“ разби „Ботев“ в дербито на Пловдив с рекорд

“Локомотив“ записа рекордна победа над „Ботев“ в дербито на Пловдив. "Смърфовете" премазаха "канарчетата" с 6:0 - нещо, което никога досега не се беше случвало. До момента през годините най-изразителните победи на „Локомотив“ над „Ботев“ бяха 7:3 и 4:0. Днес обаче избраниците на треньора Александър Тунчев доказаха, че са с класи над "жълто-черните" и дори пропуснаха да постигнат още по-изразителна победа.

Още на почивката „Локомотив“ водеше с 4:0 след голове на Момчил Цветанов, Диниш Алмейда, Димитър Илиев от дузпа и Георги Минчев. През втората част Янко Георгиев беше наказан още от резервите Кристиан Илич и Николай Николаев.

Така футболистите на Александър Тунчев си върнаха тъпкано на своя вечен съперник за загубата с 0:2 в началото на сезона.