„Локо“ (Пд) взе нова победа на „Лаута“

„Локомотив“ (Пловдив) победи ЦСКА 1948 с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига. На стадиона в пловдивския парк „Лаута“ домакините стигнаха до втора поредна победа в рамките на три дни. В герой за тима на Александър Тунчев се превърна капитанът Димитър Илиев, който вкара победното попадение, а преди това направи и асистенция за първия гол на своя тим. С победата „Локо“ (Пд) събра 14 точки и се изкачи до седмото място в класирането в шампионата.

Парвиз Умарбаев даде аванс на домакините в 39-ата минута. В 48-ата минута влезлият като резерва на почивката Денислав Ангелов изравни за ЦСКА 1948. Димитър Илиев отново изведе „Локо“ (Пд) напред в 64-ата минута след точно изпълнена дузпа. В ситуацията Крум Стоянов бе изгонен с директен червен картон.