“Локо“ (Пд) се класира на полуфинал за Купата

Актуалният носител на Купата на България „Локомотив“ (Пд) продължава с успешната защита на трофея. „Смърфовете“ станаха първият полуфиналист в надпреварата, след като нямаха проблеми и спечелиха с 2:0 като домакини на втородивизионния ЦСКА 1948.

Мачът в Пловдив премина под знака на националния празник 3 март, като преди двубоя звуча химнът на България. Победата за „Локомотив“ дойде след голове на Димитър Илиев и Бирсент Карагерен. Футболист номер 1 за 2019 година се разписа от дузпа в края на първото полувреме, а Карагерен реши всичко с втори гол в 67-ата минута след груба грешка в защитата на гостите. Тимът от Втора лига доигра мача с човек по-малко, след като Димо Атанасов, който бе и виновник за дузпата, бе изгонен.

Мачът на „Лаута“ ще се запомни и с куриозен пропуск на защитника на „Локомотив“ Лукас Масоеро. В шестата минута на мача той стреля с глава към вратата и нацели страничната греда. Миг след това отбитата топка пак се озова в него, но той отново не успя да я вкара в мрежата, като повторният му удар на празна врата срещна горната греда. Нелепият му пропуск веднага се превърна в тотален хит и за минути видеото обиколи социалните мрежи.

Вторият полуфиналист за Купата на България ще стане ясен тази вечер, когато ЦСКА играе с „Ботев“ (Враца). Утре от 18 ч. е мачът между „Ботев“ (Гълъбово) и „Ботев“ (Пд), а в четвъртък от 19 ч. на „Герена“ е дербито между „Левски“ и „Лудогорец“.