„Локо“ (Пд) пропусна да узакони второто място

След пропусната дузпа

Отборите на „Локомотив“ (Пловдив) и ЦСКА 1948 не успяха да се победят и вкарат попадения и завършиха наравно – 0:0, в отложен мач от първия плейофен кръг от Първа лига.

Равенството не позволи на „смърфовете” да узаконят второто си място в крайното класиране, като тимът все пак увеличи преднината си пред третия ЦСКА с четири точки. „Локо“ е с 60, а „червените” са с 56 и мач по-малко. Тимът на ЦСКА 1948 пък акумулира 41 точки в своя актив.

Големият акцент в срещата падна върху Даниел Наумов, след като стражът на столичани улови топката при изпълнение на дузпа от Димитър Илиев и на практика спаси точката за своя тим.

Наказателният удар бе отсъден в 14-ата минута на мача за фаул на Наумов срещу Карагарен, който беше изведен сам срещу стража на ЦСКА 1948. Съдията Валентин Железов се допита и до ВАР преди да посочи бялата точка и после я потвърди. За жалост на пловдивчани обаче Наумов спаси удара на Илиев.

В 29-ата минута Георги Минчев се разписа с глава, но съдията отсъди фаул на нападателя на домакините срещу Симеон Петров. Ситуацията беше разгледана с ВАР, след което се потвърди решението на главния рефер. И в 35-ата се наложи ново разглеждане с ВАР. Георги Минчев засече топката с глава към вратата на ЦСКА 1948, а ВАР-реферите разгледаха дали Хайдаров от гостите играе с ръка. Такава обаче не беше маркирана.

В 71-вата минута пък бе отменен гол на ЦСКА 1948, отбелязан от Ангел Бастунов с глава. Той овладя топката след отклоняване с глава от Димитър Митков и реализира. В случая обаче бе маркирана изключително тънка засада на Бастунов и попадението беше отменено.

В края на срещата пък Ангел Лясков от гостите бе изгонен след бързи два жълти картона.

До края "смърфовете" така и не намериха верния път към вратата на Наумов и срещата приключи 0:0.