„Локо“ (Пд) излъга болния „Етър“

Два червени картона белязаха мача, шият мрежата на "Ивайло" на полувремето

Игралият много силно срещу „Тотнъм“ тим на „Локо“ (Пд) победи с 3:1 „Етър“ на стадион „Ивайло“. Преди мача 5 футболисти на „болярите“ дадоха положителни проби за коронавирус и не играха в двубоя. Срещата можеше изобщо и да не се проведе, тъй като целият отбор на търновци бе поставен под карантина, но в крайна сметка на състезателите на Петко Петков им бе позволено да играят.

В 19-ата минута Георги Минчев, който вкара на „шпорите“ в Лига Европа, удари греда. Малко по-късно Николай Николаев проби отдясно и намери Парвиз Умарбаев, който качи топката на главата на Димитър Илиев. Вратарят Анатоли Господинов изби, но нямаше какво да стори при добавката – 1:0 за „смърфовете“. Последва пропуск на Илиев, след който „болярите“ се върнаха в мача. Стелиян Добрев направи фамозен рейд отдясно и намери Преслав Боруков, който нямаше как да сбърка – 1:1. В края на първата част Диниш Алмейда обаче отново изведе тима на Бруно Акрапович напред. Стори го с глава след центриране на Умарбаев от корнер.

Началото на второто полувреме се забави с 3 минути заради проблем с една от мрежите. Наложи се тя да бъде зашита, за да може да продължи срещата. В 80-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Антон Огнянов получи жълт картон. Секунди след това и гостите останаха с 10 души, след като резервата Валентио Пулиезе бе изгонен. Крайният резултат оформи Георги Минчев в 86-ата минута.