„Локо“ (Пд) и „Арда“ не се победиха, „Пирин“ с втори успех

Отборите на „Локомотив“ (Пловдив) и „Арда“ (Кърджали) не успяха да се победят в изключително равностоен, но не и много интересен мач, завършвайки 0:0 във втория мач от петъчната програма на Първа лига. Гостите нацелиха греда, а към края на мача токът на стадион спря.

В по-ранни мач днес „Пирин“ (Благоевград) надигра гостуващия „Ботев“ (Враца) с резултат 3:1. Красимир Станоев откри резултата в 37-ата след точно изпълнена дузпа, но Антонио Георгиев изравни в добавеното време на първата част. Резервата Преслав Йорданов отново даде аванс на "орлетата" в 70-ата, а две минути след това Станислав Костов оформи крайния резултат. Гостите играха и с човек по-малко от 39-та минута, когато Гонсало Виейра получи втори жълт и съответно червен картон.

Благоевградчани спечелиха за втори път през кампанията и са вече десети с осем точки, колкото имат „Левски“ и ЦСКА 1948, които са с мач по-малко от „орлетата“. Врачани са осми с десет точки.