„Локо” (Пд) би черен печат на „Левски” за Европа

„Нямаме място в евротурнирите”, обяви новият собственик на „Левски” Наско Сираков на първата си пресконференция и думите му се оказаха пророчески. „Сините” за пръв път няма дори да играят бараж за място в Лига Европа. Те разбиха традицията си с нов провал  - 1:2 от „Локомотив” (Пд) у дома. При това „черно-белите” бяха без куп титуляри, които са заразени с коронавирус. Треньорът Бруно Акрапович пък бе наказан. ЦСКА спази своята традиция и за пореден път разнебити „Берое” на „Армята” – 5:0. „Славия” сътвори сензацията – 3:1 над „Лудогорец”. Така „белите” изпревариха „сините”  за бронза и ще спорят с „Ботев” за последната виза за Европа.

ЦСКА стартира ударно. Още в 4-ата минута Тияго пробва да стреля, Крум Стоянов изби, но право в краката на Евандро, който нахлу в наказателното поле и се разписа за 1:0. Минута по-късно и на „Герена” ликуваха. Костов даде отличен пас на Насиру Мохамед. Крилото напредна фронтално срещу Луков и не сбърка – 1:0. В 11-ата пък Костов пропусна да удвои след центриране на Найденов – греда. Малко по-късно падна и гола в „Овча купел”, където „Славия” също поведе с 1:0. Григоре изби с глава топката право в Кръстев. Чудото на „белите” веднага стреля неспасяемо. В 24-ата минута в Борисовата градина отново се радваха. При контраатака Тиаго напредна, но вместо да бие подаде успоредно на Антов. Младокът финтира защитник и хладнокръвно се разписа за 2:0. Пет минути по-късно и „Славия” удвои. Попадийн неочаквано напредна в средата на терена подаде на Карабельов, а той на Емил Стоев.  Последният върна към дузпата, където чакаше Попадийн -2:0. В същото време „Левски” за пореден път се залуга с играта си и бе наказан. В 33-ата минута вратаят Георги Георгиев увисна при центриране от корнер. Топката попадна в Малонга, който с глава я прати в мрежата – 1:1. До този момент „сините” бяха единственият отбор, който не бе получавал гол от „Локомотив” (Пд). Четири минути по-късно от „Овча купел” дойде още една лоша новина за „Левски”. „Лудогорец” остана с човек по-малко след червен картон на Сисиньо. Така в продължението „белите” стигнаха и трети гол във вратата на „орлите”. Точен бе Ради Кирилов. Това означаваше, че след почивката пред „сините” има само един път, ако искат да играят на баража с „Ботев” (Пд) за Лига Европа – победа.

Срещата на „Армията” бе подновена с две принудителни смени. Кери и Маринов се сблъскаха и се наложи на тяхно място да влизат други играчи. И докато за ЦСКА и „Славия” нещата бяха спокойни, то на „Герена” Георги Тодоров хвърли каквото имаше. Костов обаче пропиля две възможности с глава. В 70-ата и ЦСКА стигна до класика. Тиаго се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Али Соу от страна на Ганев. „Лудогорец” пък успя да върне един гол в 74-ата минута чрез Дан Битон. Минута по-късно на „Герена” капитолираха окончателно. Пак след корнер. Акиниеми свали към Малонга, който с воле препарира Георгиев – 1:2! От своя страна ЦСКА с лекота стигна до четвърти гол, а точен отново бе Тиаго в 77-ата минута. За кеф на феновете стана и 5:0. Разписа се Али Соу в 81-ата минута. Димитър Димитров пък не издържа и се прибра в съблекалнята.

"Лудогорец" пък не успя да изравни рекорда на ЦСКА от 36 поредни мачове в елита без загуба и приключи серията си на 35.