„Локо“ (Пд) би „Берое“ и измести „Лудогорец“ от върха

„Локомотив“ (Пловдив) победи „Берое“ с 3:1 като гост в двубой от осмия кръг на Първа лига.

"Смърфовете" поведоха в 12-ата минута след удар с глава на Диниш Алмейда. След половин час игра обаче голмайсторът фаулира Алиун Фал и реферът Волен Чинков отсъди дузпа за „Берое“, превърната в гол от Иван Минчев в 31-ата минута.

През втората част двата тима заложиха на битка и много единоборства в центъра на терена, за да се стигне до 64-ата минута, когато появилият се минути преди това Кристиан Илич вкара за 2:1 с глава.

Четвърт час преди края „Берое“ имаше претенции за дузпа след падане на Фуртадо в наказателното поле, а пет по-късно Георги Минчев пропусна да вкара трети гол за „Локо“. В последните минути „Берое“ остана с човек по-малко след втори жълт картон на Иван Минчев, а малко след това „Локомотив“ оформи крайното 3:1 с гол от дузпа на Димитър Илиев за фаул на Мезаг срещу Карагерен.

Така „Локо“ вече е лидер с 18 точки - две повече от „Лудогорец“ и мач повече, докато „Берое“ остана на трета позиця с 14.

Разградчани няма да играят тази седмица, тъй като двубоят им с „Арда“ беше отложен след бума на коронавирус в лагера на кърджалийци.