„Ливърпул“ запази шансове за ШЛ след успех над „Юнайтед“

„Ливърпул“ победи „Манчестър Юнайтед“ с 4:2 в отложена среща от 34-ия кръг на английското футболно първенство и запази шансове за място в Шампионската лига.

Двубоят се игра десет дни след първоначалната дата, когато беше пренасрочен от съображения са сигурност заради акция и стълкновение с полицията на запалянковци на домакините, които протестираха срещу собствениците на клуба от семейство Глейзър.

„Юнайтед“ поведе в 10-ата минута, след като удар на Бруно Фернандеш влетя в мрежата на Алисон след сериозен рикошет.

Десетина минути преди почивката Диого Жота изравни след асистенция на Натейниъл Филипс, а в добавеното време на първата част Роберто Фирмино даде аванс на гостите с глава след центриране на Трент Александър-Арнолд.

Малко след почивката Фирмино направи 3:1 с добавка, след като удар на Александър-Арнолд беше блокиран от вратаря Дийн Хендерсън.

„Ливърпул“ продължи да доминира, но последваха пропуски на Жота и Александър-Арнолд, а Маркъс Рашфорд намали за 2:3 след асистенция на Единсон Кавани в средата на втората част.

В края Мохамед Салах оформи успеха на гостите, след като се измъкна сам срещу Хендерсън и вкара 124-ия си гол в мач номер 200 с червената фланелка.

С успеха „Ливърпул“ се изкачи на петото място с 60 точки и изостава на 4 точки зад четвъртия „Челси“, като има и мач по-малко в борбата за квота за Шампионската лига.

След втора поредна загуба „Манчестър Юнайтед“ е втори със 70 точки.