Европейският шампион "Ливърпул" спечели Суперкупата на Европа след успех с дузпи над носителя на Купата на УЕФА "Челси".

Двата тима завършиха редовното време  при резултат 2:2 на "Водафон Арена" в Истанбул, а при ударите от бялата точка "червените" бяха по-точни и реализираха 5 срещу 4 за "сините".

Оливие Жиру откри резултата в 36-ата минута, а Садио Мане изравни в 48-ата, след което направи пълен обрат в 95-ата минута. В 101-вата Жожриньо изравни от дузпа.

Така "мърсисайдци" спечелиха 13-ия си европейски трофей. Клубът от "Анфийлд" е вдигал три пъти до момента Суперкупата, докато "сините" от Лондон имат един подобен триумф.