“Ливърпул“ стигна дъното, Клоп пред уволнение

Шампионът на Англия “Ливърпул” продължава ужасяващото си представяне в шампионата и по-конкретно у дома, записвайки рекордна шеста поредна загуба на "Анфийлд" (осем поредни мача без победа). Този път "червените" паднаха от “Фулъм” с 0:1, макар да пропуснаха няколко добри положения за гол.

Гостите стартираха по-силно и създадоха всичко по-интересно през първата част, но Маджа, Люкман на два пъти и Кавайеро пропуснаха. В самия край на полувремето Марио Лемина достигна до отскочила топка в наказателното поле и я вкара, откривайки резултата.

Втората част започна с натиск на "Ливърпул". Диого Жота пропусна да изравни в 48-ата минута, а една по-късно реферът подмина игра с ръка на Ола Айна от "Фулъм" в наказателното поле. Последваха пропуски на Мане и Шакири около 70-ата минута, както и куп атаки до края на двубоя, но защитата на гостите се справи.

След поражението „Ливърпул" е 12-и с 43-точки, но с два мача повече от преследвачите "Тотнъм" и "Астън Вила", а според английските медии бъдещето на Юрген Клоп изобщо не е сигурно, като фаворит за поста му е клубната легенда Стивън Джерард, който по-рано днес успя да спечели титлата на Шотландия начело на „Глазгоу Рейнджърс“.