"Ливърпул” се отдалечава от рекорда на „Сити”

„Ливърпул” завърши 1:1 с „Бърнли” и постави под съмнение подобряването на рекорда на „Манчестър Сити” по спечелени точки във Висшата лига в рамките на един сезон.

Андрю Робертсън откри за „мърсисайдци” в 34-та минута. Той стана 14-я футболист на тима, който се разписва на ст. „Анфийлд” през тази кампания. Повече различни играчи на „мърсисайдци” – 15, у дома са вкарвали само през сезон 1992-1993. „Бърнли” изравни чрез Джей Родригес в 69-а минута. След 35 кръг тимът на мениджъра Юрген Клоп има 93 точки. През сезон 2017-2018 „Манчестър Сити” финишира със 100, което е и най-доброто постижение в историята на Висшата лига.  До края на кампанията на „мърсисайдци” предстоят гостувания на „Арсенал” и „Нюкасъл” и между тях мач на ст. „Анфийлд” срещу „Челси”.

В друг мач от кръга „Норич” бе разбит с 4:0 на свой терен от „Уест Хям” и стана първият изпадащ във Висшата лига този сезон. И четирите попадения за „чуковете” отбеляза 30-годишното крило Майкъл Антонио. Той стана първият играч вкарал три или повече гола за „Уест Хям” извън Лондон след прочутия стрелец Тони Коти, който стори това през януари 1987 г. при визитата на клуба в Ковънтри. За „канарчетата” пък това бе седма поредна загуба в първенството.