„Ливърпул“ с първа домакинска загуба в първенството от 68 мача

„Ливърпул“ претърпя първата си загуба от 68 мача в първенството, след като отстъпиха с 0:1 на свой терен на „Бърнли“ в среща от 18-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение отбеляза Ашли Барнс в 83-ата минута от дузпа.

Ужасната серия за шампионите продължава, след като тимът не познава победата вече пети пореден мач, а от четири срещи не е отбелязал гол. Така изоставането на мърсисайдци вече е 6 точки от лидера „Манчестър Юнайтед“.

Въпреки промените, които направи Юрген Клоп в състава на домакините и въпреки по-активната игра през целия мач, шампионите на Англия не се виждаше как може да отбележат гол. В предни позиции домакините действаха доста шаблонно и предвидливо, като отбраната на „Бърнли“ успя да неутрализира няколко центрирания в наказателното поле, а вратарят Поуп спаси удари от далечна дистанция на Окслейд Чембърлейн и Шакири. В защита "червените" отново не изглеждаха стабилни, като при някои контраатаки Алисон трябваше да се намесва решаващо. Едно от най-добрите положения за „Ливърпул“ дойде след грешка на защитника на „Бърнли“ Бен Мий, при която Ориги се озова сам срещу вратаря Поуп, но уцели гредата.

Драмата настъпи в 83-ата минута, когато Фабиньо изпусна Ашли Барнс, Алисон го фаулира в наказателното поле, а потърпевшият бе точен от дузпа и фиксира крайното 1:0 за „Бърнли“.