“Ливърпул“ превзе Мадрид, Меси избухна срещу „Лайпциг“ (РЕЗУЛТАТИ)

В Шампионската лига

“Ливърпул“ и „Атлетико“ (Мадрид) сътвориха истинско шоу в мач от втора група на Шампионската лига по футбол в испанската столица, който англичаните спечелиха с 3:2.

Освен много голове, в двубоя имаше дузпа за гостите, отменена дузпа за домакините, червен картон за Антоан Гризман от „Атлетико“.

Мохамед Салах вкара първия гол (8) и от дузпа в 78-ата третия. За „Ливърпул“ се разписа и Наби Кейта (13 минута). Гризман (20 и 34) реализира и двете попадения за домакините. Малко след втория гол на Салах съдията отсъди дузпа за испанците, но след преглеждане на ситуацията с ВАР отмени решението си. „Ливърпул“ загуби и двата мача с „Атлетико“ от осминафиналите на Шампионската лига през 2019/20 година, но сега вече почти си гарантира излизане от групата с третата си победа.

В друг много интерес мач ПСЖ обърна РБ „Лайпциг“ с 3:2 в първа група. Килиан Мбапе даде преднина на парижани в 9-ата минута, но в 28-ата Андре Силва изравни. Норди Мукиеле (57) изведе РБ „Лайпциг“ напред, за да дойде часът на Лионел Меси, който бе точен за 2:2 в 67-ата минута с добавка отблизо, а малко след това реализира дузпа. В самия край на срещата домакините получиха още една дузпа, пропусната от Мбапе.

„Манчестър Сити“ постигна втора победа в група „А“, като разгроми с 5:1 „Брюж“ като гост. Два гола вкара Рияд Марез, попадения реализираха Жоао Кансело и Кайл Уокър, а дебютен гол в турнира постигна 19-годишният Коул Палмър. Загубата е първа на белгийския шампион, който бе спечелил четири точки в мачовете с „Пари Сен Жермен“ и „Лайпциг“. В следващия кръг „Манчестър Сити“ приема същия съперник на "Етихад Стейдиъм".

Ето и всички резултати и голмайстори от играните снощи срещи в Шампионската лига:

Група „А“:

Брюж - Манчестър Сити 1:5

0:1 Жоао Кансело 30, 0:2 Риад Марез (43-дузпа), 0:3 Кайл Уолкър 53, 0:4 Коул Палмър 67; 1:4 Ханс Ванекен 81; 1:5 Риад Марез 84

Пари Сен Жермен – РБ Лайпциг 3:2

1:0 Килиан Мбапе 9; 1:1 Андре Силва 28, 1:2 Норди Мукиеле 57; 2:2 Лионел Меси 67, 3:2 Лионел Меси (74-дузпа).

Група „В“:

Атлетико Мадрид - Ливърпул 2:3

0:1 Джеймс Милнър 8, 0:2 Наби Кейта 13; 1:2 Антоан Гризман 20, 2:2 Антоан Гризман 34; 2:3 Мохамед Салах (78-дузпа). Червен картон: Антоан Гризман (Атлетико Мадрид) 52.

Порто – Милан 1:0

1:0 Луис Диас 65

Група „С“:

Бешикташ – Спортинг Лисабон 1:4

0:1 Себастиан Коатес 15; 1:1 Кайл Ларин 24; 1:2 Себастиан Коатес 27, 1:3 Пабло Сарабия (44-дузпа), 1:4 Паулиньо 89

Аякс - Борусия Дортмунд 4:0

1:0 Марко Ройс (12-автогол), 2:0 Дейли Блинд 25, 3:0 Антъни 57, 4:0 Себастиан Алер 72

Група „D“:

Интер - Шериф Тираспол 3:1

1:0 Един Джеко 34; 1:1 Себастиен Тил 52; 2:1 Артуро Виал 58, 3:1 Стефан де Врай 67

Шахтьор Донецк - Реал Мадрид 0:5

0:1 Серхий Кривтсов (38-автогол), 0:2 Винисиус Жуниор 52, 0:3 Винисус Жуниор 56, 0:4 Родриго 65, 0:5 Карим Бензема 90+1