Европейският клубен шампион “Ливърпул” завърши 2:2 със “Спортинг” (Лисабон) в третата си и последна проверка от турнето в САЩ. Отборът на Юрген Клоп загуби с 2:3 от “Борусия” (Дортмунд) и с 1:2 от “Севиля” в предишните си контроли на американска земя.

“Спортинг“ поведе с гол на Ферннадеш още в петата минута, но „Ливърпул“ успя да обърне след попадения на Дивок Ориги и Жоржиньо Вайндалдум. Все пак Вендел вкара за 2:2 в 54-ата минута, оформяйки крайния резултат.

В друг мач от турнира „Манчестър Юнайтед” постигна четвърта поредна победа в контролите от началото на подготовката. Този път “Червените дяволи” надделяха с 2:1 над “Тотнъм” в Шанхай. „Юнайтед“ поведе в 21-ата минута с попадение на Антони Марсиал. С голяма доза късмет "шпорите" изравниха в 65-ата минута, когато удара на Лукас Моура се отклони в бранител на Юнайтед и заблуди Ромеро. Това бе първото попадение, което тимът на Солскяер допуска в приятелските срещи това лято. Анхел Гомес направи резултата 2:1 след индивидуален пробив десет минути преди края.