“Ливърпул“ оцеля и на

“Ливърпул“ оцеля и на "Молиню"

“Ливърпул“ победи “Уулвърхемптън” с 2:1 в междинния 24-и кръг на Висшата лига в сблъсък, който подсказваше, че “червените“ може да загубят точки за втори път през този сезон. На "Молиню" "вълците" играха много силно, но късен гол на Роберто Фирмино ги прекърши и продължи победната серия на отбора на Юрген Клоп.

Тимът вече е с 13 поредни успеха в шампионата и продължава да мечтае за сезон без загуба. “Червените“ водят с 16 точки на върха и са с мач по-малко спрямо основните преследвачи.

Лошата новина за гостите обаче е, че Садио Мане се контузи и напусна терена през първото полувреме. Все още не е ясно какво е състоянието му и дали ще отсъства за дълго.

"Това е нещо мускулно. Той почувства болки в подколянното сухожилие. Все още не знаем какво точно е. Заради травмата му се наложи да променим схемата си на игра на 4-3-3, заради което не ни достигаше един футболист в задни позиции. Но вълшебен момент в изпълнение на Фирмино стана решаващ в мача", коментира мениджърът на „Ливърпул“ Юрген Клоп.

“Ливърпул“ поведе с гол на Джордан Хендерсън още в 8-ата минута, а в 51-ата Раул Хименес изравни. Роберто Фирмино донесе победата на гостите в 84-ата минута.