„Ливърпул“ спечели по категоричен начин с 3:1 реванша срещу „Байерн“ (Мюнхен) от 1/8-финала в Шампионската лига.

За разлика от скучното нулево реми от първия мач в Англия, снощи срещата предложи доста повече емоции. Мърсисайдци бяха по-добре организираният отбор на “Алианц Арена” и напълно заслужено успяха да стигнат до победата. Садио Мане блесна с два гола в 27-ата и 84-ата минута, а освен него за гостите се разписа и Вирджил ван Дайк в 69-ата минута. Попадението в полза на баварците също бе отбелязано от футболист на „Ливърпул“. В 39-ата минута Жоел Матип си вкара автогол, но той не се оказа фатален за неговия тим, който вече е на 1/4-финал в турнира, а германците приключват безславно участието си.

Така „Ливърпул“ стана четвъртият английски представител в ¼-финалите на турнира. Мърсисайдци ще очакват с интерес жребия в петък, докато „Байерн“ ще трябва да насочи поглед изцяло върху представянето си в Бундеслигата и борбата за титлата там.

„Барселона“ ще брани честта на Испания на 1/4-финалите, след като снощи победи с 5:1 гостуващия „Лион“. Лионел Меси се отличи с две попадения (18-дузпа и 78 мин.) и две асистенции, отговаряйки на хеттрика на Кристиано Роналдо, реализиран 24 часа по-рано. Филипе Коутиньо (31), Жерард Пике (81) и Усман Дембеле (86) се присъединиха към головия празник на "Камп Ноу". За гостите точен беше Люка Тусар в 58-ата минута.

Така „Барселона“ остава единственият испански тим измежду осемте, които ще се борят за европейската корона. Каталунците продължават борбата на три фронта, а неведнъж заявиха, че тази година голямата им цел е трофеят в Шампионската лига.