„Ливърпул“ не успя да победи „Брайтън“

„Ливърпул“ завърши наравно 1:1 като гост срещу „Брайтън“ в среща от десетия кръг в английския шампионат.

Две попадения за "червените" бяха отменени след намеси на видео асистент реферите, докато домакините пропуснаха дузпа през първата част.

В 20-ата минута Нийл Мупай изпълни неточно 11-метров наказателен удар в полза на "чайките" и топката не попадна в очертанията на вратата.

Диого Жота се разписа в полза на шампионите след точно един час игра и асистенция на Салах.

В допълнителното време на срещата беше отсъдена дузпа за нарушение на Анди Робъртсън в наказателното поле срещу Дани Уелбек и Паскал Грос фиксира крайното 1:1 след точен удар от бялата точка.

„Ливърпул“ излезе начело в класирането във Висшата лига с актив от 21 точки, докато „Брайтън“ има само 10 точки на 16-та позиция до момента.