“Ливърпул” постигна 37-и пореден мач без загуба във Висшата лига, побеждавайки гостуващия “Шефилд Юнайтед” с 2:0 на "Анфийлд". Така "червените" навъртяха една календарна година без поражение и гонят заплашително рекорда на „Арсенал“ от 2004-а, когато Арсен Венгер и компания спряха на 49 поредни мача без поражение.“Ливърпул” постигна 37-и пореден мач без загуба във Висшата лига, побеждавайки гостуващия “Шефилд Юнайтед” с 2:0 на "Анфийлд". Така "червените" навъртяха една календарна година без поражение и гонят заплашително рекорда на „Арсенал“ от 2004-а, когато Арсен Венгер и компания спряха на 49 поредни мача без поражение.

Обичайните заподозрени Мохамед Салах и Садио Мане донесоха 19-ата победа на “мърсисайдци” от 20 мача. С този успех “Ливърпул” води с 13 точки пред втория в класирането „Лестър” и 14 пред третия „Сити”, като има и мач по-малко от тях.

Точно преди година “Ливърпул” за последен път бе победен в английското първенство. На 3 януари 2019-а това направи “Манчестър Сити” - 2:1. За една година отборът изигра 37 шампионатни мача като спечели 32 и завърши наравно в пет. Най-дългата серия без загуба изобщо в елитните лиги е на “Милан” между май 1991 г. и март 1993 г. под ръководството на Ариго Саки - цели 58 мача и 672 дни. 37-те поредни мача без загуба нареждат “Ливърпул” сред едва петте тима в английската история, правили година непобедени. Само “Арсенал”, “Нотингам” и “Челси” са имали по-дълги серии. За тези 12 месеца на стадион "Анфийлд" „Ливърпул” спечели 19 мача в първенството, като само веднъж допусна реми - с “Лестър”. Навън статистиката за периода е 13 победи и 4 равенства. „Ливърпул” има 58 от 60 възможни точки през настоящия сезон, като допусна само едно реми - 1:1 като гост на “Манчестър Юнайтед”. Садио Мане е вкарал 25 гола в серията без поражение, Мохамед Салах е добавил 19, а Роберто Фирмино е с 10.

Междувременно голмайстор №1 в историята на Англия и “Манчестър Юнайтед” Уейн Рууни се завърна на Острова. 34-годишният играч дебютира за “Дарби Каунти” при успеха с 2:1 над “Барнзли” в Чемпиъншип. Рууни асистира за едно попадение, а функциите на английската легенда няма да са само на терена, като той ще заема ролята на играещ помощник-треньор. Това бе първият мач извън елитно първенство в цялата кариера на Рууни, който има 251 гола в 559 мача за “Манчестър Юнайтед”.