„Ливърпул“ и „Арсенал“ сътвориха невероятно шоу на осминафиналите за Купата на Лигата. „Ливърпул“ спечели след дузпи, като в редовното време мачът завърши 5:5. Сътвореното от двата тима шоу ще остане в историята на класическите английски битки.

Още в 6-ата минута Шкодран Мустафи от „Арсенал“ си наниза нелеп автогол. Само след 30 минути гостите вече водеха с 3:1. Лукас Торейра изравни, а 18-годишният бразилец Габриел Мартинели отбеляза два гола. Джеймс Милнър намали от дузпа преди почивката.

Шоуто продължи с пълна сила и през второто полувреме. Мейтланд-Найлс вкара четвърти гол за „Арсенал“, но в рамките на следващите 6 минути Алекс Окслейд-Чембърлейн и Дивок Ориги се разписаха за 4:4. „Арсенал“ поведе отново с гол на Джоузеф Уилок, но Дивок Ориги в 94-ата минута вкара за 5:5. По регламент директно се премина към изпълнението на дузпи. Домакините вкараха всичките си пет изпълнения, докато грешник за „Арсенал“ бе испанецът Дани Себайос.

След мача, наред с еуфорията си от представянето, Клоп скочи гневно на Футболната лига в Англия. По програма четвъртфиналите трябва да се играят на 17 и 18 декември. На 18-и обаче „Ливърпул“ ще е в Катар, където ще участва на световното клубно първенство и няма как да играе този мач.

"Дано някои хора се замислят най-после, след като не са го направили навреме. Ние няма да станем жертви на това“, отсече Клоп. „Ако намерят дата, на която да играем, но не на Коледа в 3 часа сутринта - ще играем. Ако не – пропускаме“.

Жребият за четвъртфиналите прати „Ливърпул“ срещу „Астън Вила“ у дома.

В другото дерби от този турнир „Манчестър Юнайтед“ победи „Челси“ с 2:1 насред Лондон. Двата тима също направиха великолепен мач, който бе решен от брилянтното изпълнение на Маркъс Рашфорд от пряк свободен удар в 73-ата минута. Именно Рашфорд откри резултата през първата част от дузпа, преди Миши Бачуай да изравни в 61-ата минута. „Манчестър Юнайтед“ посреща „Колчестър“ на четвъртфиналите. Другите двойки са „Оксфорд“ - „Манчестър Сити“ и „Евертън“ - „Лестър“.