"Ливърпул" и "Милан" с нов луд мач, ПСЖ се издъни (Всички резултати и голмайстори от ШЛ)

"Ливърпул" и "Милан" сътвориха истинско зрелище в първия мач помежду си от 14 години насам.

"Ливърпул" спечели с 3:2 двубоя на "Анфийл", който бе първи срещу Милан от финала за Шампионска лига през 2007-а, в който тогава "росонерите" триумфираха. Италианците от своя страна дълги години дори не успяваха да се доберат до турнира на богатите. Феновете на "росонерите" видяха отбора си сред най-добрите за първи път от 2014-а, или точно 2745 дни. Срещата имаше много емоции с два обрата на "Анфийлд".

Мачът започна перфектно за мърсисайдци, които напълно заслужено откриха още в 9-ата минута, макар и с доза късмет. Трент Александър-Арнолд по-скоро опита да центрира, но топката рикошира от бранителя Фикайо Томори и влетя неспасяемо във вратата на изненадания страж на Милан.

В 15-ата минута Мохамед Салах пропусна дузпа, след като неубедителното му изпълнение бе избито от Майк Майнан, а френският страж на гостите бе героят през тази първа част, в която спаси още няколко положения.

"Милан" така и нямаше смислена атака в продължение на 40 минути.

И така противно на всяка логика, когато "Анфийлд" изпращаше полувреме, в което" Ливърпул" спокойно можеше да води с три гола, за две минути "Милан" постигна пълен обрат.

В 42-ата минута Анте Ребич получи чудесен пас от Леао и с хубав техничен удар по земята изравни резултата.

Още със следващата атака Милан вече водеше в резултата. Леао отново комбинира с Ребич, който продължи към Тео Ернандес, а неговият удар бе блокиран пред голлинията от Андир Робертсън.

Хъврлилият се шотландски бранител на Ливърпул обаче нямаше как да се спре и влеят във вратата, като не можа да попречи на дотичалия Брахим Диас, който просто довкара топката от по-малко от метър.

Още в началото на второто полувреме Ливърпул изравни с попадение на Мохамед Салах.

Последва нов натиск на "Ливърпул", подобен на този от първата част, като сякаш логично видяхме нов обрат в срещата. Джордан Хендерсън чакаше на дъгата на накзателното поле при корнер, а изчистената топка попадна точно на волето му, за да изведе капитанът на "Ливърпул" своя тим напред за 3:2.

В другия мач от тази група "В" на Шампионска лига, "Атлетико" (Мадрид) и "Порто" завършиха наравно 0:0.

Френският гранд ПСЖ за първи път започна от първата минута в най-страховития си вариант, с Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар в атака, но това не донесе успех на тима.

Парижани направиха разочароващо 1:1 като гости на Брюж в мач от група "А" на Шампионска лига.

Може би парижани се успокоиха и от силния си старт, който им донесе гол още в 15-ата минута. Тогава Мбапе центрира, а дефанзивният халф Андер Ерера отправи чудесен удар без подготовка, превърнал се в гол.

Това обаче не стресна домакините от Брюж, които 12 минути по-късно изравниха с доста сходен гол, дело на Ханс Ванакен.

Ремито в Брюж бе заслужено за белгийците и изненадващо за феновете из Европа, но бледнееше пред другия мач в групата, в който "Манчестър" Сити победи с 6:3 немския "Лайпциг" в истинско зрелище.

Един от най-очакваните сблъсъци за вечерта бе този между "Интер" и "Реал" (Мадрид) на "Сан Сиро", който обаче сякаш разочарова откъм продукция.

Драмата обаче я имаше, защото гостите от Мадрид успяха да изкопчат драматично победа с 1:0, дошла с гол в последната минута на мача. Тогава новото френско попълнение на "кралете" - Едуардо Камавинга, с отличен пас намери Родриго, който без да се колебае прониза вратата на "Интер".